Zadaj pytanie ekspertowi:

 t
tel: 601-942-141

Renowacja felg krok po kroku

1. DOSTARCZENIE FELG DO RENOWACJI

Felgi można dostarczać bez wcześniejszego ustalenia terminu, od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 17.00 oraz w soboty w godzinach 08.00 – 13.00. Do renowacji można dostarczyć same felgi lub felgi z oponami – dysponujemy serwisem oponiarskim, wyposażonym w nowoczesny sprzęt, umożliwiający serwis kół do 24 cali. Pierwszym krokiem renowacji jest sprawdzenie felg pod kątem uszkodzeń mechanicznych.
Jednym z podstawowych założeń naszej firmy jest bezpieczeństwo – felgi mocno uszkodzone nie są przyjmowane do renowacji. Następnie diagnozujemy felgi pod kątem uszkodzeń i typujemy felgi, które należy wyprostować (pospawać, napawać), stoczyć ranty w celu ich uformowania. Państwo wybieracie kolor z naszej palety, a nasi pracownicy służą radą w zakresie jego doboru.

2. PROSTOWANIE FELG, TOCZENIE RANTÓW

Kolejny etapem jest ewentualne prostowanie, spawanie lub toczenie felg, wytypowanych w momencie przyjmowania felg do naprawy. Oferujemy usługę spawania felg oraz napawania rantów w osłonie argonu, który zapewnia profesjonalną usługę. Oferujemy także usługę toczenia uszkodzonych rantów – polega ona na wygładzeniu nierówności.

3. PRZYGOTOWANIE FELG DO MALOWANIA

Początkiem procesu odnowy lakieru jest usunięcie wszystkich starych powłok. Usuwamy lakier metodą chemiczną, myjemy felgi i po osuszeniu trafiają do urządzenia w którym szkiełkujemy powierzchnie felg. Aby nie uszkodzić delikatnej struktury felg aluminiowych, obróbka szkiełkowania jest wykonywana bardzo drobnym ścierniwem.

4. MALOWANIE FELG

:Po procesie szkiełkowania lakierujemy felgę specjalnym podkładem na aluminium , jest to wysokiej jakości podkład antykorozyjny . Następnie lakierujemy podkładem wypełniającym , dla uzyskania gładkiej powierzchni. Tak przygotowaną wstępnie powierzchnię felgi szlifujemy bardzo drobnym ścierniwem do zniwelowania wszelkich nierówności.Następnie lakierujemy wybranym przez Państwa kolorem który w następnej fazie lakierowania przykrywamy lakierem bezbarwnym zawierającym micro cząsteczki ceramiczne . Lakier bezbarwny jest ostatnią warstwą w procesie lakierniczym, warstwa ta nadaje powłoce lakierniczej trwałości i niesamowitego blasku .Bardzo wysoki połysk zawdzięczamy, zawartości cząsteczek ceramicznych w składzie chemicznym lakieru.Cząsteczki ceramiczne w lakierze bezbarwnym powodują również wzrost odporności na zarysowania powierzchni felgi.

5. SERWIS OPONIARSKI. MONTAŻ OPON

Po pomalowaniu felg, czas na montaż opon. Zapewniamy możliwość montażu na maszynach monterskich najwyższej klasy. Po renowacji zalecamy montaż opon w naszym serwisie.

6. ODBIÓR FELG lub CAŁYCH KÓŁ

Ostatnim etapem jest powiadomienie klienta o wykonanej usłudze i możliwości odbioru zregenerowanych felg telefonicznie lub informacją SMS
Klient jest zobowiązany do odbioru felg w ciągu 7 dni roboczych .

 

Auto-Perfekt Piotr Jastrzębski
39-100 Ropczyce
ul. Zielona 6
tel. (017) 222-78-42
tel. kom. 601-942-141 , 535-102-702

Wypełnij poniższe pola aby wysłać wiadomość.

Szybka wycena
Załączanie zdjęć: (max 10mb)